Kurs İçeriği

  1. Koshalara Dair Merak Ettikleriniz

  1. Buluşma 1 -Fiziksel Beden Farkındaliğinı Derinleştir

  2. Portakal Gözleri 🍊 Egzersizi

  3. Yazma Meditasyonu - Bedeninizle Olan İlişkiniz Nasıl ?

  4. Patha Meditasyonu

  5. Neler öğrendik ?

  1. Buluşma 2 - Enerji Beden Prana Akışını Güçlendir

  2. Yürüyen Havuç 🥕 Egzersizi

  3. Yazma Meditasyonu 📝 Akışkan Prana ile Temasınız Ne Şekilde ?

  4. Kapanış Meditasyonu 🧘🏻‍♀️

  5. Sama Vritti Pranayama // Nefesin desteğiyle toksinlerden arın.

  6. Neler Öğrendik ?

  1. Buluşma 3 - Zihin Beden Düşünce, His ve Yargıların Farkında Ol

  2. Yoga Nidra ile Gevşeyerek Zihin Beden Farkındalığına Varın

  3. Sankalpa - Seçimlerinizi Yaparken Kendi Doğanızla Uyumlanın

  4. Zen Pratiği - Neyin Farkındasın ?

  5. Neler Öğrendik ?

  1. Buluşma 4 - Sezgi Beden İç Sesine Kulak Ver

  2. Nadhi Shodana- Nefesinle Sezgilerine Alan Aç

  3. Gözlemleyen Ben'le Gelen Şifa

  4. Baktığın Aynadan

  5. Kendime Mektup

  6. Neler Öğrendik ?

  1. Buluşma 5 - Saadet Bedenin İçinde Var Olan Alana Var

  2. Boğa ve Matador - Querencia

  3. Koshalar Yolculuğunda Kleshalar'la Aşinalık

  4. Zen Sangha Urba

  5. Neler öğrendik ?

About this course

 • Önizleme
 • 28 ders
 • 10 saat video içeriği

Detaylı Kurs Açıklaması

 • "Kosha", Sanskrit kökenli bir kelime olup yoga felsefesinde kullanılan bir terimdir. "Kosha", "kılıf" anlamına gelir ve insanın farklı bedenlerini veya katmanlarını ifade eder. Sübtil yoga anatomisine göre her varlığın enerjisi birbiriyle bağlantılı beş katmana yayılır. Matruşka bebekleri gibi iç içe geçen farklı bedenlerden oluşuruz. Ben kimim sorusuna cevap ararken farklı katmanlardan dolayı haliyle cevaplar da değişir.

 • 1. Annamaya kosha: Fiziksel bedenin en dış katmanı ve yiyeceklerden oluşan yapı. 2. Pranamaya kosha: Yaşam gücünü yöneten enerji bedeni. 3. Manomaya kosha: Duygusal ve zihinsel beden. 4. Vijnanamaya kosha: Entellektüel beden. 5. Anandamaya kosha: İç huzur ve mutluluğun kaynağı olan spiritüel beden.

 • Nelere Odaklanıyoruz ? Yoga, meditasyon, pranayama çalışmalarının içimizde var olan farklı bedenlerde yaşattığı bütüncül deneyimin etkisini Hayatın içinde yaptığımız seçimleri, verdiğimiz tepkileri koşaların nasıl şekillendirdiği. Her bir katmanın özelliklerine göre tasarlanmış tematik yoga pratiği ve nefes çalışmaları ile farklı bedenlerle bağ kurmayı araştırıyoruz. Meditasyon, nefes, yoga nidra, yaratıcı meditasyon teknikleri

 • Kimlere yönelik ? • Yoga yaparken beden, nefes, zihin, bilgelik ve ruhu ahenk içinde bir araya getirmek isteyenler. • Yogayı içerden yapmanın nasıl hissettirdiğini araştıranlar. • Fiziksel ve sübtil bedenlerin arasındaki etkileşimi merak edenler. • Saadet dolu varlık boyutuna dair farkındalığını arttırmayı arzu edenler. • Hayatın içinde verdiğimiz tepkilerin hangi koşa ile bağlantılı olduğunu anlamak isteyenler.

Her an doğru andır ! Her yerde , herkes için yoga. Denemeye hazır mısın ?

Hakkımda

Yoga, 2007 yılından itibaren hayatımın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Zaman içinde yoga, meditasyon ve pranayama alanında eğitimler almaya ve öğrendiklerimi başkalarıyla paylaşmaya yöneldim. Sırasıyla Zeynep Aksoy ve Chris Chavez ile 200 Saat Temel Yoga Eğitimlerini bitirdim. Cyndi Lee ve Jason Crandell ile 300 saat İleri Seviye Vinyasa Yoga Eğitimlerini Berlin ve Londra’da tamamladım. Vinyasa Akış tarzı yoga dersleri, atölyeler, 200 ve 300 saat hocalık eğitimleri veriyorum. Parçalardan bütüne doğru farkındalık içinde, yoga yolculuğunda hem hoca hem öğrenci olarak mesafe kat ediyorum.

Hakkımda

1998 yılında ilk kez tanıştığım Raja yoga meditasyon sınıfının ardından, kişisel merakımın peşinde çeşitli meditasyon teknikleri ve soyut kavramlar üzerine çalışmalarımı derinleştirdim. Rüya tecrübelerim ve soyuta olan merakım, sanatsal ifade biçimlerine yönelmemi sağladı. İlhamın peşinde, sanat yönetiminden mezun olup çeşitli alanlarda ve uzun süre bir müzede küratöryel çalışmalarda bulundum. 2015 yılında, ilk kez yoluma yoga ile bedeni kattım. Râna Ortan ile Vinyasa, Şaylan Yılmaz ile Hamile yogası, Berivan Aslan Sungur ile Yin Yoga, Devrim Akkaya ile Meridyen teorileri, Tenzin Wangyal Rinpoche ile rüya yoga, Alejandro Chaol ile Trul khor, Çağ Rical Gürle ile ileri seviye yoga ve Mey Elbi ile mindfull vinyasa çalışma fırsatım oldu. Bu eğitimlerle beraber annelik en derin tecrübem oldu. Sanat alanında edindiğim tecrübeleri, yoga yolu ile beraber örmeye devam ederken, Rüya farkındalığı ve yaratıcılık üzerine geliştirdiğim çalışmaları 2020 yılından bu yana, Alara ile kurduğumuz Bi Acayip Hâne'de meditatif program ve eşlikçi ürün tasarımlarıyla paylaşıyorum.