Eğitim İçeriği

  1. Açılış Çemberi

  2. Genel Sekanslama Anlatım

  3. Genel Sekanslama Yoga Pratiği

  4. Ders Çözümleme

  5. Detaylandırılmış Genel Sekanslama

  6. Poz Grubu Odaklı Sekanslama

  1. Soru & Cevap

  2. Farklı Seviyelere Göre Sekanslama

  3. Zirve Poz Yoga Pratiği

  4. Ders Çözümleme

  5. Zirve Poz Şablonu

  6. Tema Oluşturma

  1. Eğitim İçeriği Özeti ve Pratik

  1. Genel Sekanslama

  2. Seviyelere Göre Sekanslama

  3. Zirve Poz Sekanslama

  4. Tema Oluşturma

Eğitim hakkında

 • Önizleme
 • 17 ders
 • 13 saat video içeriği

Her an doğru andır ! Her yerde , herkes için yoga. Denemeye hazır mısın ?

Detaylı Eğitim Açıklaması

Bu eğitimde neler öğreneceksiniz ?

 • Genel Sekanslama Genel serileme hangi poz gruplarını içerir ? Poz gruplarının kendi içinde ve birbiri ile ilişkisi, sıralanma esasları ve alternatifleri nelerdir ? Dengeli ve bütüncül ders eğrisi nasıl kurulur ? Başlangıç, Karışık, Orta ve İleri seviye ders verirken, birbiriyle örtüşen ve ayrışan özellikler nelerdir ?

 • Hedef (Zirve) Poz Sekanslama Parçalardan Bütüne mantığı içinde ilerleme, aşamalı serileme becerilerini geliştirme, zirve poza doğru beden parçalarını adım adım hazırlama, modifikasyon ve varyasyon sunma.

 • Derslerde Tema Oluşturma Tema olarak nelerden yararlanabiliriz ? Enerjetik ve felsefi konulara dair tema oluşturmanın yapı taşları nelerdir ? Yogayı sadece yapılan olmaktan çıkarıp fiziksel beden araştırmasının ötesinde hislerle deneyimleye nasıl taşırız ? Samimi bir dille temayı derse nasıl öreriz ve ifade bulmasını sağlarız ? Samimi temalar sayesinde öğrenci ile kalpten diyaloğu nasıl kurabiliriz ?

 • Farlı seviyelere göre yoga dersi serilerken nelere dikkat etmeliyiz ? Seviye ne anlama gelir ? Başlangıç / Orta / İleri Seviye derslerde nelere dikkat etmeliyiz ? Hangi poz grupları, pozlar ve poz varyasyonları öğrencinin deneyimine göre sınıflandırılabilir ? Her seviye ders verirken kapsayıcı olmak için nasıl seçenekler sunabiliriz ?

Hakkımda

Yoga, 2007 yılından itibaren hayatımın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Zaman içinde yoga, meditasyon ve pranayama alanında eğitimler almaya ve öğrendiklerimi başkalarıyla paylaşmaya yöneldim. Sırasıyla Zeynep Aksoy ve Chris Chavez ile 200 Saat Temel Yoga Eğitimlerini bitirdim. Cyndi Lee ve Jason Crandell ile 300 saat İleri Seviye Vinyasa Yoga Eğitimlerini Berlin ve Londra’da tamamladım. Vinyasa Akış tarzı yoga dersleri, atölyeler, 200 ve 300 saat hocalık eğitimleri veriyorum. Parçalardan bütüne doğru farkındalık içinde, yoga yolculuğunda hem hoca hem öğrenci olarak mesafe kat ediyorum.