Program İçeriği

Zemin, Hiza, Şekil, Aksiyonlar üzerine Araştırma

  1. Aşağa Bakan Köpek ( Adho Mukha Svanasana )

  2. Plank ( Phalakasana )

  3. Kobra ( Bhujangasana )

  4. Yukarı Bakan Köpek ( Urdhva Mukha Svanasana )

  1. İkinci Savaşçı ( Virabhadrasana II )

  2. Üçgen Pozu / Yarım Ay Pozu ( Utthita Trikonasana / Arda Chandrasana )

  3. Birinci Savaşçı Pozu ( Virabhadrasana I )

  4. Çevrilmiş Üçgen Pozu ( Pavritta Trikonasana)

  1. Üçüncü Savaşçı ( Virabhadrasana III )

  2. Kayık Pozu (Navasana / Ardha Navasana)

  3. Bakasana ( Karga Pozu )

  4. Ateş Böceği Pozu ( Tittibhasana )

  1. Köprü Pozu / Yukarı Bakan Yay Pozu ( Setubandhasana / Urdhvadhanurasana)

Kurs Hakkında

 • 13 ders
 • 1 saat video içeriği

Detaylı Program Açıklaması

 • Yoga Poz Analizleri Kiti Yoga pozlarına yerleşirken bedenlerimizi şekilden şekle sokarız. Omurganın farklı yönlere hareketiyle, omuzların, kolların ve kalçaların poza dahil olmasıyla birçok birleşene farkındalıkla yaklaşmaya başlarız

 • Pozların dinamiğini içinde dengeyi bulmak Her bir pozun kendine özgü köklenme hali, şekli, hizası ve aksiyonları vardır. Her ne kadar dışardan bakıldığında pozda kalırken hareketsiz gibi görünsek de nefes alış verişimiz, nabzımızın atışı, yerçekimi ile olan ilişkimiz neticesinde hareket hali hep devam eder. Dinamizmin içinde beden parçaları aksiyonları uygulayarak farklı yönlere hareket eder ve dengeyi bulur.

 • Yoga Poz Analizleri Video serisinde nelere odaklandık ? Farklı poz gruplarından 13 yoga pozunun demosu yla beraber Pozlara dair hiza prensipleri ve aksiyonlar Bedenimizin ihtiyaçlarına ve geçirgen sınırlarına göre pozların madifikasyonu Güneşe selam serisi içindeki yoganın temel pozlarını, ayakta pozları, kol dengelerini, arkaya eğilmeleri, çevrilmeleri içeren geniş bir yelpazede seriyi hazırladım. Öğrendiklerinizi kendi pratiğinizde uygulayarak daha güvenli, sağlam ve konforlu bir yoga uygulaması edinebilirsiniz. Detaylı bilgi ve kesin kayıt için [email protected] dan ulaşabilirsin.

Yoga pozları sayesinde bedeninde ve zihninde keşfettiğin ne varsa hayatına taşı

Bedenin gücüne ve esnekliğine göre pozları uyarla

Yoga pozlarına yerleşirken bedenlerimizi şekilden şekle sokarız. Omurganın farklı yönlere hareketiyle, omuzların, kolların ve kalçaların poza dahil olmasıyla birçok birleşene farkındalıkla yaklaşmaya başlarız. Her bir pozun kendine özgü köklenme hali, şekli, hizası ve aksiyonları vardır. Dinamizmin içinde beden parçaları aksiyonları uygulayarak farklı yönlere hareket eder ve dengeyi bulur. Bu seride neler var ? Farklı poz gruplarından 13 yoga pozunun demosu, pozlara dair hiza prensipleri ve aksiyonlar, bedenimizin geçirgen sınırlarına göre pozların modifikasyonu. Öğrendiklerinizi kendi pratiğinizde uygulayarak daha güvenli, sağlam ve konforlu bir yoga uygulaması edinebilirsiniz. Nameste !

Hakkımda

Yoga, 2007 yılından itibaren hayatımın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Zaman içinde yoga, meditasyon ve pranayama alanında eğitimler almaya ve öğrendiklerimi başkalarıyla paylaşmaya yöneldim. Sırasıyla Zeynep Aksoy ve Chris Chavez ile 200 Saat Temel Yoga Eğitimlerini bitirdim. Cyndi Lee ve Jason Crandell ile 300 saat İleri Seviye Vinyasa Yoga Eğitimlerini Berlin ve Londra’da tamamladım. Vinyasa Akış tarzı yoga dersleri, atölyeler, 200 ve 300 saat hocalık eğitimleri veriyorum. Parçalardan bütüne doğru farkındalık içinde, yoga yolculuğunda hem hoca hem öğrenci olarak mesafe kat ediyorum.